Сомнително задоволство на концерт

00 Доброволецот од публиката изгледа се покаја што се пријави :).

Add a comment
Повеќе...

Што направи Лени Кравиц кога шетајќи по улица слушна дека ја пеат неговата песна?

00 Еден црковен хор во Њу Орлеанс случајно ја пееше песната „Fly Away“ од Лени Кравиц, кога никој друг туку Лени наиде на местото на настанот.

Add a comment
Повеќе...

Дечкото патуваше 28 часа за да ја изненади девојката на роденденот

00 Девојката е од Англија, а студира во Австралија и таму е веќе 6 месеци. Врската ја одржуваат преку Скајп, а оваа вистинска љубовна видео приказна започна кога девојката на шега го испровоцира дечкото велејќи му дека треба да седне во авион и да ја изненади, да ја посети ненајавено.

Add a comment
Повеќе...

Како една банка на оригинален начин им се заблагодари на своите клиенти?

00 Автоматот за вадење пари внатре во банката го претворија во машина за кажување благодарам. Одлична идеја!

Add a comment
Повеќе...

Како да исечете лубеница на начин кој децата и пријателите ќе го обожаваат?

00 Класичното сечење лубеница е доста непрактично не само за сечење туку и за јадење. Еве една интересна идеја како да ја исечете лубеницата и сите да се среќни и задоволни.

Add a comment
Повеќе...

Што начекал дедото? (виц)

00 Cум преживеал една светска војна, три сообраќајни несреќи, една авионска несреќа, три неуспешни бракови и еден успешен, три одземања на станот поради долгови и еден банкрот.
И сега доаѓа внукот мој и ми вели: „Дедо, ти ништо не разбираш од животот!“

Add a comment

Ѕверско скутерче 'ржи и фрла оган од ауспухот

00 Тајната е во модификацијата на машината за која му помогнале двајцата другари. Гледајте!

Add a comment
Повеќе...

Најбрзиот начин на вадење на зрната од млада пченка

00 Човекот има специјален нож за вадење на зрната, но наместо да го прави тоа рачно и бавно, тој смилил многу побрз и поефикасен начин.

Add a comment
Повеќе...

Моето куче има интересен начин на запирање

00 Кога сака да запре, само ги активира кочниците и кочи во место :).

Add a comment
Повеќе...

6-годишниот Мајкл Џексон

00 Некој треба да вежба цел живот, додека некој едоставно е роден за на сцена. Малиот се вика Вили, а ова е неговиот настап во локалната црква.

Add a comment
Повеќе...

Ова не се обични цртежи, ова се импресивните уметнички дела на Кетрин Морлинг!

00 Иако на прв поглед личат како обични цртежи на хартија, кога ќе ги погледнете одблиску ќе сфатите дека всушност се работи за оригинални, керамички скулптури.

Add a comment
Повеќе...

Најверојатно има живот на ледената месечина на Јупитер, Европа

00 Познатиот американски научен едукатор „Bill Nye the Science Guy“ објаснува каква е ледената месечина Европа и зошто веројатноста дека постои живот на Европа е многу голема. Тој, како и голем број други ентузијасти, верува дека за 20 години од сега ќе најдеме друга форма на живот во Вселената.

Add a comment
Повеќе...

Дрвото на кое растат 40 видови овошја

00 Ако мислевте дека храната што ја јадеме денес е нездрава и без вкус, почекајте уште некоја година. Ќе ги бараме зеленчуковите градините на нашите баби и дедовци! Ова дрво е резултат на долгогодишна истражувачка работа на агрономи кои барале формула за идеално овошно дрво. Дрвото раѓа плодови неколку пати во годината, а плодовите се од 40 различни видови на овошје.

Add a comment
Повеќе...

Прекрасни свадбени фотографии

00 Еве какви фотографии се добиваат кога свадбениот фотограф има око за уметничка фотографија.

Add a comment
Повеќе...

Воспитување работник во Саудиска Арабија

00 Предупредување: Видеото може да ве вознемири! Жално е што во 21 век сеуште постојат луѓе кои живеат во робовладетелското општество.

Add a comment
Повеќе...

6-годишно девојче, уличен забавувач, изведува неверојатни трикови со одење по јаже

00 Тешко е да се поверува дека девојчево има само 6 години. Нејзината опасна точка е снимена на улиците на градот Колката, Индија. Не користи мрежи и друга безбедносна опрема, само татко и шета долу да ја фати ако случајно падне.

Add a comment
Повеќе...

Природни оптички илузии

00 Природата е најголемиот илузионист кој понекогаш знае да ни приреди такви незаборавни изненадувања кои го збунуваат нашиот мозок.

Add a comment
Повеќе...

Хипнотизирачките оптички илузии на јапонскиот професор по психологија

00 Акијоши Китаока е професор по Психологија на Универзитетот во Кјото, Јапонија. Тој сфатил како работи човечкиот мозок и сега со помош на своето знаење ги создава овие неверојатни статички слики.

Add a comment
Повеќе...

Полицаец лови „риби“ на пешачки премин

00 Полицаецот е облечен како цивил и поминува на пешачки премин, а неговите колеги се скриле зад аголот и само чекаат некој да направи прекршок.

Add a comment
Повеќе...

Машина за мелење на трупци на лице место

00 Вадењето на коренот на исеченото дрво е екстремно тешка работа која може да трае со денови ако се прави рачно. Оваа машина го решава тоа за неколку минути.

Add a comment
Повеќе...

Македонката што го стаписа Дејвид Гета на фестивалот Tomorrowland

00 Изгледа од наркотиците ќе да е, ама во видеово испадна како да се зазјапа во Македонката :).

Add a comment
Повеќе...

Паметна реклама за паметните (Smart) автомобили

00 Максималната брзина не значи ништо во градот.

Add a comment
Повеќе...

Тежок е студентскиот живот (55 фото)

00 Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Add a comment
Повеќе...

Музејот на мотори Џорџ Барбет во Бирмингем, Англија

00 Музиејот има колекција од 600 мотоцикли и внатре може да се види целата еволуција на мотоциклите. Од 1902-година, па се нови модели од 2014 година.

Add a comment
Повеќе...

Кучето Пајпер го запознава бебето Лили, новиот член на семејството

00 Штом кучето влезе дома, веднаш примети дека нешто е поинаку. Потоа следуваше запознавањето, возбудата и радоста.

Add a comment
Повеќе...

Козата најде генијален начин како да ги дофати плодовите од дрвото

00 Го искористи поглупавиот од себе, кому не му е гајле што се случува околу него :).

Add a comment
Повеќе...

Боенки за возрасни :)

00 Интересното е што не треба само да избоите, туку и на секоја од сликите треба да решите некоја загатка.

Add a comment
Повеќе...

Страница 2 од 868

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>